CO DOKÁŽEME

Frézování

Věnujeme se zakázkové výrobě frézovaných dílů i konstrukční celků.
Zpracováváme různé materiály, nejen klasické, ale i nerezové a nástrojové oceli, neželezné materiály.

EFEKTIVNÍ VÝROBA

Tříosé frézování

Základním typem obrábění vyrábíme jednodušší výrobky především v menších a středních sériích. Frézování provádíme v požadované kvalitě přesnosti s následnou pečlivou kontrolou.

NAŠE SPECIALIZACE

Pětiosé souvislé (kontinuální) frézování

5 osé obrábění poskytuje nekonečné možnosti do velikosti a tvarů dílů, které můžete efektivně zpracovávat. Termín "5 osý nástroj" označuje počet směrů, ve kterých se může řezný nástroj pohybovat. Na 5 osém frézovacím centru se řezný nástroj pohybuje napříč třemi lineárními osami X, Y a Z a také se otáčí na osách A a C. Umožňuje tedy otáčením vřetena současný pohyb lineárních i rotačních os obráběcího stroje, aby se řezný nástroj přiblížil k obrobku z libovolného směru v jednom nastavení (upnutí).

Výhody pětiosého frézování

Snadnější vytváření složitých tvarů

Osy mohou přesně dosáhnout těžko dostupných oblastí a vytvářet složité řezné úhly, obrysy a zářezy, které by byly jinak obtížně dosažitelné a vyžadovaly si zpracování na několika strojích.

Ideální pro tvarově náročné díly

Využít 5 osé frézování je výhodné pro složité operace, díly a komponenty se složitým designem a úzkými tolerancemi. Kontinuální pětiosé CNC obrábění nabízí lepší kvalitu povrchu, rychlost a rozměrovou stabilitu, ale má vyšší náklady na díl.

Obrobíte složité tvary na jedno upnutí

Pětiosé frézky umožňují obrábění velmi složitých tvarů na jedno nastavení a jedním CNC programem. To výrazně zvyšuje efektivitu výroby, protože se snižuje doba zpracování a obrábění.

Ušetřete čas a peníze

Namísto více strojů a operací obrábíte všechno pouze na jednom obráběcím centru. Díky tomu ušetříte za větší množství přípravků. Řezný nástroj a obrobek se mohou během provozu otáčet a pohybovat současně, což výrazně snižuje dobu obrábění a zvyšuje efektivitu výroby.

Vyšší přesnost obrobku

Obrobek se nepohybuje mezi více pracovními stanicemi. Každé upnutí do nového stroje s sebou totiž nese riziko ztráty přesnosti.

Vynikající kvalita obrobků a celkově lepší kvalita dílů

Pomocí pětiosého obrábění je možné vyrábět velmi komplexní díly, a proto se s oblibou používá obzvláště v leteckém a kosmickém průmyslu, v automobilovém průmyslu (především při výrobě sportovních aut), při výrobě forem a razníků a také v medicíně.

Máte zájem i o další služby

povrchové úpravy nebo další typy obrábění?

Oslovte nás

Vyzkoušejte spolupráci s námi

Naceníme vám výrobu, dodáme v požadované kvalitě a díky technologii 5 osého frézování i daleko rychleji.

    m O nás

    Specializujeme se na 5 osé CNC souvislé kontinuální frézování kovů. Vyrábíme tvarově velmi složité obrobky.